Spoločnosť Vladimír Dostál – zemní práce a autodoprava má svoju pobočku už aj na Slovensku

Ing. Marián Hanuska Odborník, ktorý sa problematikou stavebných strojov zaoberá viac ako 20 rokov – Ing. Marian Hanuska, bývalý konateľ organizačnej zložky firmy Vladimír Dostál - zemní práce a autodoprava na Slovensku.

Prednedávnom sme na slovenskom trhu zemných prác zaregistrovali nový subjekt Vladimír Dostál – zemní práce a autodoprava. Môžete našim čitateľom v krátkosti predstaviť túto firmu?
Firma Vladimír Dostál vznikla na Morave v roku 1990, spočiatku fungovala na báze živnosti s niekoľkými stavebnými strojmi pre zemné a výkopové práce. Postupom času a s pribúdajúcimi zákazkami sa firma výrazne rozšírila, v súčasnej dobe už zamestnáva viac ako stovku zamestnancov. Hlavnými činnosťami firmy sú zemné, výkopové a búracie práce, recyklácia sutín zo stavieb a autodoprava. S rozvojom firmy došlo aj k výraznej modernizácii strojového parku.

Prečo sa firma rozhodla založiť svoju pobočku aj na Slovensku?
Na základe dlhodobej spolupráce s významnými spoločnosťami v stavebnom sektore v Českej republike sme prirodzeným vývojom začali zabezpečovať naše dodávateľské práce aj pre ich sesterské spoločnosti na Slovensku. Nakoľko aj na tomto teritóriu chceme služby poskytovať na rovnakej úrovni ako v Českej republike, rozhodli sme sa zriadiť tu organizačnú zložku firmy.

Čo ponúkate vašim zákazníkom v oblasti zemných prác?
Môžem bez nadsádzky tvrdiť, že v oblasti zemných prác neexistuje činnosť, ktorú by sme nevedeli komplexne zabezpečiť. Stavebné stroje Naša spoločnosť je vybavená modernými strojmi Cat, disponujeme takmer 20 bagrami, od rýpadlo-nakladačov, kolesových bagrov až po ťažké bagre. Súčasťou tejto techniky je škála hydraulických kladív a nožníc. Ponúkame tak naše stroje nielen na výstavbu, ale aj na práce napr. v lomoch. Nevyhnutné pre nás je aj vybavenie dozérmi, ktorých máme v súčasnej dobe osem. Pre obslužné činnosti využívame radu nakladačov – od malých šmykom riadených, až po ťažké CAT 972 a 980 a teleskopické nakladače CAT TH 62 a TH 460 B. Komplexnosť našich služieb dopĺňame aj nasadením špecializovanej techniky, akou sú napr. gradery Komatsu a New Holland či vibračné valce CAT CS 663E a CS 583E.

Mnohým firmám spôsobuje problémy aj preprava materiálov. Ako túto oblasť zabezpečuje vaša spoločnosť?
Pokiaľ nám to kapacity umožňujú, prepravu zabezpečujeme svojou technikou. Na prepravu zemín a sypkých materiálov vlastníme dostatok nákladných vozov Dumpre 6x6, 8x8 a dumpre CAT 330. Celkový park nákladných vozidiel presahuje 40 strojov. Pre prevozy sme vybavení súpravami s vlekmi. V prípade potreby spolupracujeme samozrejme s osvedčenými dodávateľskými firmami.

V akom rozsahu sa venujete recyklačným prácam ?
Hlavne v poslednej dobe je táto činnosť veľmi žiadaná. K našim najväčším realizovaným akciám v tejto oblasti patrí napr. demolácia výrobných hál Tatra, výrobných hál v Škoda Mladá Boleslav, demolácia sila Biocel Paskov a tiež ďalšie. Na demolačné práce a recyklácie stavebnej sutiny je využívaný moderný čeľusťový drvič Hartl Powercrusher PC 12 a pásové bagre s hydraulickými kladivami a hydraulickými nožnicami.

Čo považujete za najväčšiu prednosť firmy?
Naším krédom je poskytovať zákazníkom komplexné, kvalitné a rýchle služby. Drvič Sme schopní okrem iného zabezpečiť trojzmennú prevádzku na stavbách, pre plnú spokojnosť zákazníkov sme vybavení aj čistiacimi a kropiacimi strojmi, rotačnými čistiacimi kefami a aj úzko špecializovaným strojom s nadstavbou na upratovanie komunikácií MB Atego. Vykonávať kvalitné služby je možné len s tímom kvalitných a spoľahlivých ľudí. Starostlivosť o našich pracovníkov je u nás vždy na prvom mieste. Ľudské zdroje považujem za najväčšie bohatstvo našej firmy, a tak ku nemu aj pristupujeme.

Aké je vaše želanie na nadchádzajúcu stavebnú sezónu?
Našim cieľom je získať stabilné miesto na slovenskom stavebnom trhu. Pevne verím, že naši odberatelia nás budú aj na Slovensku vnímať predovšetkým ako firmu, ktorá vždy odovzdá kvalitnú prácu vo vopred stanovenom termíne a ako firmu, ktorej prioritou je komplexné zabezpečenie zákazky.

Neprehliadnite

Prinášame vám zaujímavý rozhovor s bývalým konateľom slovenskej organizačnej zložky našej spoločnosti, Ing. Mariánom Hanuskom. Viac informácií.

Podrobné informácie o našej firme a jej možnostiach nájdete v profile firmy.

Kontakt

Email: info@zemniprace-dostal.sk
Adresa: Vladimír Dostál, zemní
práce, autodoprava, s.r.o. -
organizačná zložka
Ku Bratke 11
934 05 Levice